Skuter – Wybór odpowiednich opon!

Pierwszy motocykl budzi ogromną ilość pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedzi na wszelakich forach internetowych i portalach. Często młodzi adepci jednośladów, nie znajdują odpowiedzi na swoje pytania – ponieważ doświadczonym osobom, wydają się one błahe – jednak nie zapominajmy o tym, że nie ma głupie pytań, są tylko głupie odpowiedzi.  

Najwięcej problemów, może pojawiać się podczas użytkowania skuterów, ponieważ zazwyczaj różnego rodzaju 50 i podobne im niewielkie pojemności, są wykorzystane przez bardzo młode osoby, które nie posiadają jeszcze odpowiedniej wiedzy i nie mają wystarczająco dużo chęci na spędzenie wielu godzin przed komputerem.

Opony do skutera, jaki koszt?

Pracownik sklepu, zawsze będzie nas przekonywać do tego, że im będą one droższe, tym będą lepsze. Nie ma jednak nic bardziej mylnego, ponieważ nie musimy wcale kupować niesamowicie drogich opon, by były one dobrej jakości.

Nowe opony do skutera, jesteśmy w stanie kupić od 120 złotych za komplet, a oczywiście górna granica znajduje się bardzo wysoko, jednak nie zawsze będziemy potrzebować najlepszego modelu za kilkaset złotych, dla niewielkich pojemności, wystarczyć będą opony ze średniej półki, powiedzmy z przedziału 160 – 200 złotych za komplet.

Parametry.

W tym wypadku, będziemy musieli je odpowiednio dopasować do naszych felg i oczekiwań, w końcu różnić się może nie tylko ich rozmiar, ale również przeznaczenie. W ofercie sklepu motocyklowego, zazwyczaj znajdziemy opony typu cross/enduro, turystyczne i sportowe. Większość z nas wybierze raczej model turystyczny.

Młodzi kierowcy – nie zapomnijcie sprawdzić jaki macie typ felg, czy jesteście w stanie dopasować model bezdętkowy, czy pozostaje wam jedynie dętkowa opona. Wszystkie niezbędne oznacza, powinny znajdować się na starym komplecie opon, więc dzięki temu dowiemy się w prosty sposób, jakie parametry powinien mieć kupowany przez nas nowy produkt.

O różnicach w zakupie modelu używanego i nowego, porozmawiamy w następnych artykułach! Zapraszamy!