Koszt nowych opon do motocykla zabytkowego.

Kupowanie zabytkowego motocykla, zazwyczaj kończy się wieloma uwagami wśród bliskich nam osób, które jednoznacznie mówią, że na pewno “będziemy mieć ogromne koszty”. Często można spotkać się z opiniami, że części zamienne są trudno dostępne, a samodzielnie nie uda nam się doprowadzić do stanu oryginalnego. Czy jest to prawda? Zajmiemy się dziś kwestią opon dla oldtimerów.

Oldtimer to zabytkowy motocykl, który właścicielowi da frajdę nie z samej jazdy, ale posiadania go w stanie doskonałym. Nie ma nic dziwnego, że większość osób chce wrócić wspomnieniami do czasów swojej młodości i nawet opony motocyklowe do takiego pojazdu, muszą być zbliżone maksymalnie do oryginału – przez co są również o wiele mniej bezpieczne.

Jedna opona motocyklowa z dętką w zestawie, dla takiego motocykla jak Komar, może kosztować nawet 50 złotych, więc zestaw oryginalnych i przede wszystkim nowych opon, to koszt w granicach 100 złotych. Czy jest to dużo? Nie oszukujmy się, komplet opon do nowoczesnego motocykla, będzie kosztował w granicach 1000 – 1600 złotych, czyli niewiele mniej co zakup takiego Komara i kompletna regeneracja do stanu oryginalności.

Oczywiście możemy spodziewać się diagonalnych i wąskich opon dętkowych, których zużywalność i bezpieczeństwo jazdy będzie na fatalnym poziomie, jednak z pewnością nie o to nam chodzi. Sama zabawa, która dostarczana jest wraz z renowacją motocykla, będzie dostarczać nam tyle frajdy, że nasza inwestycja zwróci się wielokrotnie, a my wspomnieniami będziemy wracać do lat młodości!