Opony motocyklowe, nowe czy używane?

Zakup opon motocyklowych, jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego z nas. Warunkują one komfort jazdy, bezpieczeństwo na drodze, a nawet możliwość wsiadania na nasz jednoślad. Opony motocyklowe nie żyją zbyt długo, a ich cena jest bardzo wysoka, więc musimy poważnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób możemy zaoszczędzić, nie tracąc tym samym jakości.

Zakup opon używanych.

Nie jest to prosta sprawa, zwłaszcza jeśli nigdy tego nie robiliśmy. Sprzedawcy opon, bardzo często są osobami które na siłę nie tylko będą szukać oszczędności, ale również będą chcieli nam wcisnąć naprawdę kiepskie opony w wysokich cenach. W pierwszej kolejności należy opony motocyklowe obejrzeć z każdej strony, czy posiadają one równomierne zużycie i nie ma nigdzie odkształceń.

Jeśli wszystko jest dobrze, należy sprawdzić dokładnie głębokość bieżnika. Ustawowo musi być on większy niż 1,6mm, jednak nie oszukujmy się, jest to opona która może nam służyć jedynie do “upalania gumy” i to też raczej nauki.

Warto sprawdzić datę produkcji opony, ponieważ im ona będzie starsza, tym dla nas gorzej, więc lepiej postarać się wcześniej, by później nie okazało się, że nie nadaje się ona do niczego.

Opony używane opłacają się w przypadku, jeśli potrzebujemy jednej sztuki, by dojeździć drugą.

Dla kogo nowe opony?

W przypadku skuterów i motocykli zabytkowych, nie opłaca się nawet kupować używanych opon, ponieważ nowe modele, które wyprodukowane są przez renomowanych producentów, nie należą do drogich i za komplet nie zapłacimy więcej niż 200, maksymalnie 250 złotych.